Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Podłoga, dywanik czy mata to pierwsze miejsca, gdzie zaczynamy dostrzegać odkrywanie świata przez nasze dzieci. To własnie tam zdobywają swoje pierwsze nauki.  Praca na dywaniku trwa nawet kilka lat. Bo właśnie w ten sposób jest dzieciom najłatwiej, najwygodniej. Bawiąc się na podłodze potrafią rysować, układać puzzle czy budować domki z klocków. Podłoga jest bezpieczna, duża i stwarza mnóstwo możliwości na kreatywną zabawę. Z czasem jednak nie jest już na tyle atrakcyjna i wtedy marzą się naszym dzieciom biurka i stoliki. Mogą one świadczyć o pewnej dojrzałości, ale też  i bardzo często o zwykłej wygodzie. Bo kiedy dzieli się pokój z młodszym rodzeństwem trudno jest znaleźć “intymność” na dywanie. W dzisiejszym poście Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka Co Wy na to? Jesteście ciekawi jakie znalazłam rozwiązanie? 

Po pierwsze zanim pokażę Wam pokój bambuszkowego rodzeństwa, chciałam Abyście zobaczyli w pierwszej kolejności kącik do pracy dla Gabrysi, który udało mi się bardzo ciekawie zaplanować. Zadanie było o tyle trudne, ponieważ ich pokój ma niecałe 11 metrów kwadratowych. 

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Od samego początku wiedziałam, że zdecydujemy się na biurko z szufladą, ponieważ jest ono bardzo wygodne. Na rynku jest ogromny wybór, ale my poszliśmy w temacie trochę z duchem czasu i wybraliśmy biurko wiszące, tzn. montowane do ściany za pomocą wsporników. Dzięki temu udało nam się zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze, które wykorzystaliśmy na kosze z zabawkami. Ponadto wiszące biurko sprawia bardzo lekkie odczucie wizualne. Nie przytłacza wnętrza, a wręcz przeciwnie wypełnia je nowoczesnością, prostotą i funkcjonalnością. Wybraliśmy biurko o szerokości 80 cm, ponieważ 120 cm niestety nie zmieściłoby się, dlatego uznaliśmy, że blat pozostanie wolny, a miejsce na wszystkie potrzebne przybory zorganizujemy powyżej biurka. Wybraliśmy białe biurko z naturalną sosnową szufladą, aby pasowała do reszty dodatków w pokoju. Ale istnieje oczywiście możliwość zamówienia biurka w dowolnym kolorze. 

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Jak widzicie na zdjęciu, do zamocowania drążka użyliśmy wsporników od karnisza, plus drewnianą rurkę dostępną za kilka złotych w każdym markecie budowlanym. Taki drążek to doskonałe rozwiązanie aby powiesić na nim niezbędne dziecku przedmioty. Ja powiesiłam rulon-tubę z papierem, który Gabrysia bezproblemowo rozwija zawsze wtedy kiedy ma ochotę rysować. Drążek może mieć jeszcze wiele innych zastosowań i wszystko zależy od Waszej wyobraźni. 

Powyżej drążka zamocowaliśmy półkę. Klasyczną na drewnianych wspornikach. To miejsce możecie wykorzystać np. na ułożenie książek, zabawek czy pudełek ozdobnych. Między wspornikami zamontowałam kolejny drążek, na którym powiesiłam kubek na sztućce, dostępny w ikea w dziale kuchni, gdzie schowałam nożyczki, linijki oraz inne przedmioty z którymi mniejsze dzieci nie powinny mieć styczności.  Jak widzicie całość ze sobą współgra i wygląda bardzo ciekawie.

Na zakończenie, jako wisienkę na torcie dowiesiłam półki domki, które doskonale zamykaja całą aranżowaną przez nas przestrzeń. I tak naprawdę, nie trzeba ich na siłę uzupełniać, bo one same w sobie są ciekawą ozdobą ściany.

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

Aranżujemy kącik do pracy dla 5-latka

 

I jak Wam się podoba mój pomysł oraz aranżacja miejsca pracy 5-latka? Coś byście zmienili, coś dołożyli? Gabrysia jest bardzo zadowolona ze swojego nowego miejsca pracy, gdzie każdego dnia twórczo się realizuje.

biurko :  Ms Sophie Wood

krzesło: IKEA 

półki domki : NETTO

zabawka królik : LULAKI 

by Magda Korzeniowska

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *