Jak pokolorować milion psów ?

Jak pokolorować milion psów ?

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i kreatywna zabawa – to jest to co lubimy najbardziej. Nie ma nic piękniejszego jak inwestycja w twórczy rozwój swojego dziecka. I to wcale nie musi kosztować majątek. Na moim blogu często pokazuję Wam różne formy i sposoby na tego typu rozrywkę. W dzisiejszej odsłonie pokażę Wam coś dla dzieci i rodziców. Czy jesteście ciekawi  jak pokolorować milion psów ?

Przygodę z kredkami każde dziecko zaczyna w odpowiednim dla siebie momencie. Każde inaczej i na swój sposób. Najpierw jest to zabawa ruchem. Samo wymachiwanie kredką w powietrzu sprawia dziecku przyjemność, podobnie jak poruszanie, postukiwanie czy rzucanie innymi przedmiotami.  Kontakt ołówka z kartką papieru jest przypadkowy i początkowo dziecko nie zauważa pozostawionego śladu. Dopiero po pewnym czasie rozpoczyna się okres przygotowujący rysowanie  zwany bazgrotą. Pierwsze bazgroły mogą pojawić się już od około 9 miesiąca życia, ale przeciętnie ok. półtora roku. Początkowo bazgrota nie ma znaczenia – jest bezprzedmiotowa. Linie kreślone przez dziecko są nakładane jedne na drugie i nie są znakiem graficznym. W kolejnych fazach pojawiają się linie pionowe oraz poziome, które po jakimś czasie zaczynają tworzyć rysunki. Ale oprócz rysowania jest również kolorowanie, i to właśnie na nim chciałabym dzisiaj skupić Waszą uwagę.

Jak pokolorować milion psów ?

Kolorowanki dla dzieci mają duży wpływ na ich rozwój. Po pierwsze, pobudzają dziecięcą motorykę oraz kreują wyobraźnię, a po drugie stanowią pewnego rodzaju formę wyciszenia i skupienia. Pytanie tylko brzmi : Od czego zacząć ? Co wybrać, aby dziecko się nie zniechęciło? Powszechnie wiadomo, że dzieciom wszystkie zabawy szybko się nudzą.  dlatego warto mieć w swoich zasobach wiele rodzajów obrazków do kolorowania. Dla młodszych pociech wybierz takie, które nie posiadają zbyt wielu szczegółów, natomiast starszym możesz zafundować rysunki z rozbudowanymi konturami. I właśnie takie chciałabym Wam dzisiaj polecić. Serie pięknie wydanych, tematycznych kolorowanek wydawnictwa Kaktus, dostępnych m.in w księgarni internetowej Vesper My wybraliśmy Milion Psów, ponieważ Gabi je uwielbia i z wielką radością oczekiwała momentu, kiedy zacznie je wszystkie kolorować. A powiem Wam, że jest tego całkiem sporo. Urocze psiaki. Śmiejące się psiaki. Psy w komunikacji miejskiej, pędzące skuterami, tańczące i grające na instrumentach lub zażywające popołudniowej drzemki… Mnóstwo psów do kolorowania i pokochania! To wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, którzy po ciężkim dniu w pracy mogą się trochę odprężyć na wspólnej, relaksującej zabawie z dzieckiem. Ta kolorowanka będzie idealnym prezentem mikołajkowym dla wszystkich miłośników tych cudownych zwierząt. W książce tej znajdziecie dziesiątki szczegółowych rysunków, gotowych , by pokryć je kolorem.  A jeśli nie psy, to może koty albo jeszcze zupełnie coś innego? Cała seria jest bardzo różnorodna i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jak pokolorować milion psów ?

Pamiętajcie, że kolorowanki dla dzieci mają duży wpływ na ich rozwój. Przede wszystkim uczą je cierpliwości poprzez skupianie uwagi na jednej czynności – wypełnianiu kolorem białych pól. Dzięki kolorowankom dzieci uczą się nazw nowych kolorów, kształtów oraz proporcji. Ponadto, kiedy będą już umiały trzymać kredki w rączkach, w przyszłości łatwiej pójdzie im nauka pisania. Kolorowanie pobudza również dziecięcą kreatywność oraz rozwija wyobraźnię.Na początku możesz zauważyć wśród obrazków czerwone drzewa czy fioletowe słońce, ale to nie powinno dawać ci powodu do zmartwień. Gdy dziecko trochę podrośnie, wytłumaczysz mu, jakie barwy w rzeczywistości przyjmą dane przedmioty.

Najważniejsze to wspólnie spędzony czas, dlatego nie czekaj …Chwyć kredki i zatop się w relaksującym kolorowaniu!

Jak pokolorować milion psów ?

Jak pokolorować milion psów ?

Jak pokolorować milion psów ?

Jak pokolorować milion psów ?

Kolorowanka : Milion Psów – www.vesper.pl

by Magda KorzeniowskaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *