Jakie prezenty podarować dzieciom z okazji “Dnia Dziecka” ?

Jakie prezenty podarować dzieciom z okazji “Dnia Dziecka” ?

Do tego wyczekanego przez wszystkie maluchy święta, zostało coraz mniej czasu. Pewnie wielu z Was zastanawia się : Jakie prezenty podarować dzieciom z okazji “Dnia Dziecka” ? A może wcale nie trzeba tego robić ? Skoro przez cały rok ciągle coś dostają, po co właściwie jest to święto? Każdy z Was z pewnością do tematu podchodzi indywidualnie i nie mnie jest to oczywiście oceniać. Ale jeśli pozwolicie opowiem Wam jak to jest z naszej “BAMBUSZKOWEJ” perspektywy.

 

W dzisiejszych bardzo zabieganych i zapracowanych przez rodziców czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest na wagę złota. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dla niego każde wspólne przeżycia, robienie czegokolwiek w naszym towarzystwie to najcenniejszy czas, który w pamięci zostaje na bardzo długo. I nie chodzi mi tutaj ściśle o różnego rodzaju zabawy kreatywne, wycinanki, wyklejanki czy malowanki ani o wspólne układanie puzzli czy klocków Lego, ale o przeżycia, które pomagają budować wiedzę o świecie i poczucie wspólnoty z rodzina dając dobry wzorzec na przyszłość.

Jestem zdania, że każdy rodzic w miarę swoich możliwości powinien zapewnić swoim dzieciom niezapomniane przygody. Mówiąc to mam na myśli wspólne wycieczki rowerowe, spędzanie czasu na łonie natury, w lesie czy na polanie. Można przygotować fajny piknik z atrakcjami. Jeśli mamy możliwość doskonałym pomysłem może okazać się np. spływ kajakowy czy biwak. Jestem przekonana, że spanie w namiocie dostarczy mnóstwo wrażeń nie tylko dzieciom. Pieczenie kiełbasek na ognisku, wspólne śpiewanie piosenek i tańce…to są te rzeczy, które nasze dzieci będą wspominać latami, i te na których wychowało się moje pokolenie.

Oczywiście na tego rodzaju atrakcje musi przyjść odpowiedni moment. Jestem w stanie zrozumieć, że dziecko które zawsze obdarowywane jest drogimi prezentami, może być w pierwszej chwili zawiedzione takim rozwiązaniem. Dlatego jestem zdania, że warto uważnie przyglądać się swojemu dziecku, poznać je tak, aby wiedzieć, co ma szansę je zachwycić, porwać. Warto też dzielić się z nim swoimi pasjami. Jeśli ja uwielbiam las i jazdę konną, to najłatwiej będzie mi zarazić dziecko tymi właśnie rzeczami. I będzie największe prawdopodobieństwo, że obu stronom sprawi to przyjemność.

 

 

Jakie prezenty podarować dzieciom z okazji “Dnia Dziecka” ?

A jeśli koniecznie macie potrzebę kupienia czegoś materialnego, to zdecydowanie polecam Wam książki. One są najlepszym prezentem na każdą okazję i bez względu na wiek dziecka. Żyjemy w czasach, gdzie książki są dostępne niemalże wszędzie. A przy tym wybór jest ogromny. Książki dla maluszków, ciekawe opowiadania dla średniaków lub tematyczne dla starszych pociech, które swoje zainteresowania mają już bardziej sprecyzowane. Dziś nawet nie trzeba wychodzić z domu, aby kupić ciekawą pozycję. Strony i sklepy internetowe bardzo dbają o swoich konsumentów. Na przykład tutaj znajdziecie szeroki wybór najlepszych książek dla dzieci. No chyba, że tak jak ja lubicie ten zapach kartek prosto z druku :).

W naszym domu, wśród naszych dzieci od dłuższego czasu największym zainteresowaniem cieszą się przygody PUCIA. To prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami książka, która w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka. Opowiada o przygodach głównego bohatera i jego wesołej rodzinki. Kolejną, którą mogę Wam polecić to MIŁOŚĆ Astrid Desbordes. Jest to prosta i piękna historia, która pozwala wytłumaczyć dziecku, że nawet jeśli rodzice się złoszczą , nawet gdy są smutni lub nieobecni, to zawsze jedno jest pewne – kochają swoje dziecko i będą je kochać zawsze i bezwarunkowo. Moja Gabrysia ją uwielbia.

Jakie prezenty podarować dzieciom z okazji “Dnia Dziecka” ?

Na koniec pozwolę sobie jeszcze raz podkreślić, że kupowanie drogich prezentów dzieciom wcale nie uczyni nas lepszymi rodzicami. Wiem, że wszystko się zmienia. Wiem, że niektóre dzieci od najmłodszych lat mają tablety i korzystają ze smartfonów, co powoduję rywalizację i wyścig w grupie. Ale nie dajmy się zwariować. Zacznijmy wpajać dziecku przekonanie, że nie zawsze liczy się prezent materialny, ale doświadczenie, dobra zabawa i czas spędzony z bliskimi, który da nam więcej radości niż chwilowa zabawa smartwatchem.

 

by Magda Korzeniowska

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *