Książkowe bestsellery…czyli w jakie książki warto zainwestować

Książkowe bestsellery…czyli w jakie książki warto zainwestować

Każdy moment jest dobry, aby rozpocząć przygodę z czytaniem. Każdy moment jest dobry, aby zachęcić dziecko do książek. W dzisiejszych czasach kiedy żądzą tablety, smartfony czy jeszcze inne wynalazki, może to okazać się trudne, dlatego nie ma na co czekać i jak najszybciej zacząć oswajać dzieci z książkami. Przygotowałam dla Was książkowe bestsellery…czyli w jakie książki warto zainwestować, i jakie książki są ponadczasowe. Książki dla małych i dużych. Książki, które czytają babmuszkowe dzieci.

Zbliża się lato, czas wakacji, często też czas licznych podróży. Jest to idealny czas na to, aby poświecić go na czytanie. Książki to samo dobro. Rozwijają umiejętności, zwiększają zasób słów oraz zmieniają sposób wypowiedzi. Rozwijają kreatywność oraz fantazję. Czytanie książek procentuje. Nie zawsze nasze dzieci same się do nich garną więc wtedy my rodzice musimy je trochę zachęcić. Gabrysia tak naprawdę dopiero od jakiegoś czasu sama, świadomie przychodzi do nas z książkami i prosi abyśmy jej czytali. Sama czyta książki obrazkowe. Siada obok brata, bierze do raczki książkę i patrząc na obrazki sama wymyśla historie. Często stoimy za drzwiami i uśmiechamy się do siebie słysząc o czym opowiada bratu. 

Dzisiaj zaproponuje Wam książki, które w naszym domu okazały się bestsellerami i mimo upływającego czasu ciągle cieszą się największą popularnością. Każde dziecko jest inne, i każde ma inne zainteresowania. Nie każde będzie zafascynowane tym samym, ale może choć trochę uda mi się Was zainspirować do tego, aby Wasze dzieci częściej sięgały po książki.  

KSIĄŻKI POLECANE DLA MALUCHÓW :

OCZAMI MALUSZKA : to seria książeczek dla najmłodszych. Niewielkie gabarytowo, czarno białe o ciekawej śliskiej strukturze wzbudzają ciekawość najmłodszych dzieci. Książeczki o różnej tematyce. Każda przedstawia coś innego: owoce, warzywa, kształty, instrumenty itd.

ROBIMISIE : książeczka dla tych, którzy chcą wiedzieć czym zajmują się misie. Prezentują 26 różnych zawodów w wydaniu damskim i męskim. W tej kartonowej książeczce znajdziecie gromadkę pracowitych misiów. Są tu miś bibliotekarz, mechanik i architekt, a także misiowa policjantka, aptekarka, krawcowa – i całe mnóstwo innych misiów zawodowców. Książka, którą Gabrysia uwielbia. Jest jej wierna od ponad dwóch lat. Kiedyś pytała i prosiła abyśmy opowiadali jej o misiach, dzisiaj opowiada o nich bratu.

DRUGIE URODZINY PROSIACZKA : to druga część przygód sympatycznego prosiaczka. Ciekawe dialogi między zwierzątkami, które planują jak spędzić dzień drugich urodzin prosiaczka. Ciekawe ilustracje, oraz czcionki tekstu, które dzieci uwielbiają. 

 Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

 KSIĄŻKI DLA ŚREDNIAKÓW I STARSZAKÓW :

MAM OKO NA LICZBY : Fantastyczna książka. Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy uda się je policzyć ?  Zobacz, ile głów ma smok mieszkający w podziemiach, ile samolotów stoi na lotnisku i ile skarpetek fruwa w przestrzeni kosmicznej! Sprawdź, których postaci, zwierząt lub rzeczy jest tyle, ile wskazuje cyfra w lewym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Szukaj uważnie – na każdej ilustracji ukrytych jest aż 10 takich zestawów. Do dzieła! Doskonała rozrywka dla małych i dużych. Nauka poprzez zabawę. 

LEKARZ MIŚ : to książka w której główny bohater pracuje w przychodni w miasteczku Owcze Głowy. Często układa rymowanki, by rozbawić swoich pacjentów. Jego niektóre porady są zaskakujące. Książka, która przekonała Gabrysię do bezstresowych wizyt u lekarza. Napisana w zabawny dla dziecka sposób. 

TUPCIO CHRUPCIO : to ulubiony bajkowy bohater Gabrysi. Uwielbia jego przygody. Najbardziej i najczęściej czytamy : Mam rodzeństwo w której  to Tupcio marzy o braciszku, z którym mógłby bawić się całymi dniami. Tymczasem na świat przychodzi… siostrzyczka. Doskonałe opowiadanie o tym jak poradzić sobie z nową sytuacją w domu i jak się do niej przygotować. Nie mogę zasnąć to opowiadanie w którym Tupcio podobnie jak każdy przedszkolak, nie lubi chodzić wcześnie spać nawet po pysznej kolacji. Znajduje sobie różne powody, żeby jak najpóźniej trafić do łóżka. Sprząta rozrzucone zabawki, bardzo, bardzo długo myje zęby, chętnie słucha niekończącej się bajki. Nasza ulubiona pozycja do czytania przed snem. 

KOPCIUSZEK: to dziecięca klasyka. Najpopularniejsza i prawdopodobnie najbardziej lubiana baśń na świecie. ” Opowiada o dobrej, skromnej i pracowitej dziewczynie poniżanej i zmuszanej do ciężkiej pracy przez złą macochę i jej wyrodne córki, przy biernej postawie ojca – oraz o cudownej odmianie jej losu. Korzenie wątków tej baśni sięgają podobno starożytności. Ulubiona bajka Gabrysi. Podobnie jak moja. Mamy ją w dwóch wydaniach. Pierwsze z 1995 roku należące do mnie (zamówienie z Klubu Myszki Miki Pamiętacie? ) Ma dla nas szczególne znaczenie. Druga w wersji nieco skróconej, ale z lektorem pomaga uczyć się bajki na pamięć. Gabrysia póki co nie wie kim jest Elza, ale uwielbia Kopciuszka. 

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

 

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się pomóc  w wyborze książek wartych uwagi. Jeśli Twoje dzieci również mają swoje ulubione książki koniecznie napisz o nich w komentarzu. Być może spodobają się również babmuszkowym dzieciom.

ZAPRASZAM WAS RÓWNIEŻ NA FACEBOOK’OWY FANPAGE, GDZIE CZEKA NA WAS KONKURS W KTÓRYM NAGRODĄ JEST KSIĄŻECZKA DLA NAJMŁODSZYCH OD CZUCZU.

Książkowe bestsellery...czyli w jakie książki warto zainwestować

by Magda Korzeniowska

 

 

 2 thoughts on “Książkowe bestsellery…czyli w jakie książki warto zainwestować”

  • My tez czytamy klasyke. Pinokio, krolewna sniezka czy haidi dziewczynka z gór. Nasza corka te właśnie ksiazki lubi najbardziej. Elze zna i czasami oglada w relewizji. Ale to raczej efekt kolezanek z przedszkola.

    • Gabrysia do przedszkola nie chodzi więc może dlatego nie jest zwariowana na jej punkcie tak jak jej kuzynki. Ja odnoszę dziwne wrażenie ze te starsze książki, klasyki są spokojniejsze i bardziej trafiają do dzieci, ale potrzebują więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *