Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Czy Wasze córki mają swoje ulubione Lalki? Czy jest jakaś zabawka, która pochłania je bez reszty? Bambuszkowa siostra jeszcze do niedawna zdecydowanie wolała pluszaki niż najpiękniejsze lalki. Nigdy też specjalnie nie interesowała jej zabawa w mamę i dziecko, wolała bawić się czymś innym. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło…  Lala Ala Ucząca się mówić skradła jej serce i teraz Gabrysia całe dnie spędza ze swoją ulubioną zabawką.  

Chcecie wiedzieć dlaczego tak się stało? Już Wam wszytko wyjaśniam. 

Gabrysia to dziecko bardzo żywiołowe. Jak to się mówi wszędzie jej pełno. Poza malowaniem i czytaniem książek nic nie potrafi zatrzymać jej na dłużej. Każda zabawa kończy się po 5 minutach jej zainteresowania. Gabi jest bardzo towarzyska i wygadana oraz lubi być w centrum uwagi. Myślę że to domena większości czterolatków dlatego w żaden sposób mnie to nie niepokoi. Kiedy jednak na chwilę muszę się oderwać od wspólnej zabawy lub przejąć opiekę nad młodszym bratem wtedy “moje miejsce” zastępuje ONA. Lala Ala to moje wybawienie. To idealna zabawka dla mojej córki. Dlaczego?

Ponieważ to zabawka, która wspomaga rozwój dziecka poprzez :

odgrywanie ról ( odrywanie roli rodzica kształtuje w dziecku odpowiedni wzorzec zachowań, rozwija jego osobowość oraz wyobraźnię)

rozwój językowy (rozmowa z lalką wspomaga rozwój językowy dziecka oraz poszerza jego słownictwo dzięki ilustrowanym książeczkom)

rozwój motoryczny (naciskanie przycisków na ubranku lalki rozwija motorykę u dziecka, natomiast wkładanie i wyciąganie smoczka wspomaga jego rozwój manualny)

rozwój wyobraźni ( różnorodne reakcje lalki dostarczają wielu scenariuszy zabawy a dodatkowe akcesoria w postaci książeczek, butelki i smoczka wspomagają kreatywną zabawę)

Lala Ala Uczy się mówić to interaktywna lalka, która rozwija się razem z dzieckiem.Im więcej się do niej mówi, tym lepiej powtarza słowa i zwroty. Poprzez systematyczną naukę i zabawę, lalka rozwija się od niemowlaka do przedszkolaka. To wyjątkowa lala. Kształtuje umiejętność wyrażania uczuć i emocji u dziecka. Edukuje jak opiekować się i troszczyć o innych poprzez reagowanie na jej potrzeby. Zabawka zawiera 4 warianty zabawy:

“Rozmawiaj ze mną” ( lalka zachęca dziecko do rozmowy z nią, prosi aby do niej mówić, po czym powtarza wypowiedziane przez dziecko słowa )

“Zaopiekuj się mną” ( w tym trybie dziecko uczy się reagowania na potrzeby lalki )

“Poczytaj mi” ( aby móc czytać Ali do zestawu zostały dołączone 3 książeczki z cyklu mój dom, jedzenie oraz zwierzęta)

“Posłuchajmy muzyki” ( dziecko słucha słodkiego gaworzenia lalki i śpiewa razem z nią wesołe piosenki )

Jednym słowem Lala Ala uczy kreatywnej zabawy, wyrażania uczuć, słownictwa oraz wrażliwości muzycznej. Zabawa z Alą to w sumie, aż 80 fraz do nauki, rzeczywiste odgłosy ssania smoczka, picia z butelki czy gaworzenia. To również 8 wesołych melodii i 4 piosenki. A co najważniejsze…zabawa nigdy się nie kończy ponieważ wystarczy lalkę zresetować a ona ponownie stanie się noworodkiem. Moja córka jest nią zachwycona. Wszędzie chce ją zabierać. To teraz jej nowa koleżanka, która z nią rozmawia pytając o jej kolor włosów czy butów. Lalka zwraca się do dziecka “mamusiu” co bardzo mnie rozczula. Mówi np. mamusiu przytul mnie, mów do mnie, kiedy jest noworodkiem mówi pojedyncze słowa jak mleko czy smoczek , natomiast w późniejszym etapie komunikuje swoje potrzeby jak np. jestem głodna czy chcę soczek. Gabi zdecydowanie się przy niej wycisza. Bawiąc się z nią jest zawsze skupiona. Słucha komunikatów i wykonuje polecenia. Szkoda,że nie można zmieniać jej ubranek bo wtedy już całkowicie byłaby numerem jeden, ale rozumiemy że nie można mieć wszystkiego. 🙂 Lalka dedykowana jest dzieciom powyżej 2 roku życia co moim skromnym zdaniem wydaje się nieco za wcześnie. Oczywiście, każde dziecko jest inne i tylko rodzic wie najlepiej czy to już odpowiedni moment na zabawę z Alą. My oczywiście polecamy. Sprawdzone i przetestowane na moim dziecku. 🙂

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala Ucząca się mówić.

Lala Ala : Vtech

Gabrysia sukienka : h&m

               Spódnica oraz top : next

               Wianek : h&m

Wózek : ikea

by Magda KorzeniowskaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *